Dzisiaj jest Środa, 28 października 2020r.  Imieniny: Szymona i Tadeusza

:: Historia naszego zespołu ::
 

Zespół MARVEL to przedstawiciel nurtu polskiej muzyki rozrywkowej (tanecznej). Pomysł powstał w 1997r. w Modliborzycach - woj. Lubelskie. Pomysłodawc, założycielem i autorem wszystkich piosenek jest Robert Ptasznik. Początki grupy to głównie imprezy okolicznościowe takie jak: wesela, studniówki, dyskoteki, festyny. 

W 2007r. Powstaje pierwsza piosenka: „Droga do gwiazd”, którą emitują różne rozgłośnie internetowe np.: „Radio Dobra stacja”. Impuls ten owocuje debiutanckim, samodzielnie wydanym albumem o tym samym tytule. Od tej pory zespołem zaczynają interesować firmy fonograficzne, ostatecznie pod koniec roku 2008 Marvel podpisał umowę z firmą HIT’N‘HOT z MYSŁOWIC, z którą współpracuje do dziś.

W 2009 roku powstaje pierwszy Singiel – „Warto żyć”, oraz teledysk o tym samym tytule. Zespół‚ zaczyna koncertować po kraju i promować swoją muzykę. Powstają co raz to nowsze utwory, które w roku 2011 zamykają się w kolejny pełny album pt.: „Zostań”. Do promującego krążek utworu powstaje kolejny teledysk o tym samym tytule. Od tego momentu kariera zespołu nabiera tempa. Klipy Marvela  pojawiają się w stacjach telewizyjnych : VIVA POLSKA, TV DISCO, TELE 5, POLONIA1, TVR, ITV, TVS, LOVE TV, POLO TV, POWER TV, Disco polo music a utwory są chętnie emitowane w różnych rozgłośniach internetowych np.: IRN, FTB, a także w RADIO LUBLIN, gdzie zajmują przez ponad siedem miesięcy czołowe pozycje (wielokrotnie I) na listach przebojów „NIE TYLKO BARACHOŁKI”. Lider zespołu jest także zapraszany do udzielania wywiadów na antenach tych stacji. 2012 rok przynosi kolejną płytę wraz z klipem promującym o tytule: „TANIEC CIAŁ”. Teledysk pnie się do góry na listach w kolejnych programach muzycznych, gdzie zajmuje miejsca na podiach np.: I miejsce na liście DISCO BANDŻO w TELE 5. Zespół zdobywa co raz większe rzesze fanów, koncertuje i zostaje zapraszany na ogólnopolskie festiwale muzyki Disco polo i Dance, np.: Ryjewo, Szydłowiec, Cielądz, Mościbrody czy Ostródę, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia.

 

Komponowane utwory przyczyniły się do powstania blisko sześciu składanek z muzyką MARVELA. Twórczość i poczynania zespołu opisują różne media takie jak np.: DiscoPortal.info, Wieści gminne Modliborzyc, Panorama Powiatu Janowskiego, Na żywo, Wrota Pomorza, NoCoTy.pl. Stacja POLSATU  w swoim programie zamieszcza reportaż: „GWIAZDA TYGODNIA”, który opowiada o osiągnięciach zespołu.

 

Podsumowując - do dnia dzisiejszego dorobek zespołu to:

 

* 17 teledysków emitowanych we wszystkich stacjach telewizyjnych związanych z muzyką

* 58 własnych, autorskich utworów

* 60 składanek z piosenkami zespołu

* liczne wystąpienia i wywiady w stacjach telewizyjnych i radiowych

* setki koncertów i festiwali w całym kraju

* liczne artykuły i reportaże zamieszczane w ogólnokrajowej prasie

 

Cały czas koncertujemy, ale gramy również na wszelkich imprezach tanecznych takich jak: WESELA, STUDNIÓWKI, BALE SYLWESTROWE, FESTYNY, BANKIETY, EVENTY, DANCINGI itd. Zapraszamy do współpracy !!!

 

 

:: Obecny skład zespołu ::

 

ROBERT (Ptaszek) - pomysłodawca, założyciel, główny vocal, autor wszystkich piosenek zespołu Marvel, gra na klawiszach  i akordeonie, ale nie straszna mu też perkusja i gitary.
Na scenie występuje od 1991 roku, kiedy zaczynał na basie w zespole "Talizman". Jest mgr - em Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Na co dzień udziela lekcji muzyki, oraz prowadzi zespoły w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

 

 


MAREK (Młody) - gitarzysta, drugi głos, operator świecidełek na scenie. Z muzyką zwiąany od najmłodszych lat. Czasem pociągnie ostre solo Hendrixa lub  Dżemu.

 


 

 
Zaproś nas na Swoją Imprezę, a przekonasz się że naprawdę było warto!!!

projekt i realizacja:          GRAFKOM
Tę stronę odwiedzono: 5112 razy.